«

»

May 07

Print this نوشته

علت کم شدن سرعت کامپیوتر و دی وی آر چیست؟

علت کم شدن سرعت کامپیوتر چیست؟

بار سی پی یو

اگر احساس میکنید که کامپیوتر و دی وی آر شما قبلا دارای سرعت مناسبی بوده و در حال حاضر کند و تنبل شده است این مطلب را مطالعه نمایید تا با تست و انجام روش های ارائه شده مشکل را برطرف نمایید .

اولین کاری که میکنید سه کلید زیر را همزمان با هم روی کیبرد فشار دهید (Ctrl + Alt + Delete) ، پنجره Windows Task Manager باز خواهد شد .گزینه Performance را انتخاب نمایید و نمودار CPU Usage , CPU Usage History را مشاهده نمایید.

وضعیت درگیری و اشغالی سی پی یو چگونه است؟ چند درصد بار روی سی پی یو است؟ در حالت عادی اگر برنامه های زیادی باز نکرده باشید و یا نرم افزاری که بار زیادی روی سی پی یو وارد نماید را اجرا نکرده باشید باید بیش از 50 درصد سی پی یو شما آزاد باشد.
اگر اینطور نبود و بین 70 تا 95 درصد سی پی یو سیستم شما اشغال بود دارای یکی از مشکلات زیر هستید و برطرف نمایید.
ممکن است فن سی پی یو شما درست کار نکند و این مساله باعث گرم شدن بیش از حد سی پی یو شود .این مساله میتواند تاثیر بسیاری در کندی سیستم شما داشته باشد.
حتی ممکن است تصویر دوربین مداربسته در دی وی آر و یا ان وی آر برای چند ثانیه ،Freeze و ثابت شود
اگر فن به صورت عادی کار میکرد مرحله بعد گرمای رادیاتور مابین فن و سی پی یو را با دست بسنجید این رادیاتور باید تاحد نرمال گرم باشد اگر گرمای آن دست شما را آزار داد بدانید که فن کند میچرخد و آنرا تعویض نمایید و اگر متوجه شدید که رادیاتور در کمال تعجب خنک بود بدانید که فاصله بین سی پی یو و رادیاتور بیش از حد است و گرمای سی پی یو را به خود جذب نمیکند.
در این حالت رادیاتور و فن را بازکنید ، چسب سیلیکونی زیر آنرا تمیز کنید و مجددا از چسب جدید استفاده نمایید و رادیاتور یا هیت سینک را به سی پی یو محکم بچسبانید.
ممکن است مشکل از این قسمت نباشد پس در این مرحله ممکن است برنامه ای یا ویروسی بیجهت سی پی یو را درگیر کرده است.
این برنامه ها ممکن است در جلوی دید شما نبوده و متوجه کارکردن آن نشوید ، اما در پشت پرده در حال خرابکاری باشد در همان ویندوز تسک منیجر وارد Processes شوید و زیر کلمه CPU اعداد را بخوانید ببینید کدام اعداد از همه بزرگتر است و درصد بیشتری از سی پی یو را اشغال کرده است .
در این قسمت دوحالت پیش رو دارید این برنامه یا بخشی از ویندوز است و با بستن آن اخطاری مبنی بر اینکه با بستن آن ،ویندوز بسته خواهد شد روی مانیتور مشاهده خواهید کرد و یا یک برنامه مزاحم است که با بستن آن مشکل شما رفع خواهد شد.
پس ازانتخاب برنامه ای که درصد بالایی از سی پی یو را اشغال کرده است End Process را بزنید ، خب ،ممکن است الان مشکل شما حل شده باشد و درصد بار سی پی یو تا حد نرمال که زیر عدد 50 است رسیده باشد. اگر با زدن End process مشکل حل نشد و فایل های ویندوز ویروسی شده بودند یا دچار مشکلات مشابه شده بودند باید نسبت به تعویض یا رفع مشکل ویندوز سیستم اقدام نمایید .

مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی شرکت پاسارگاد

Permanent link to this article: http://www.passargad.com/persian/%d8%b9%d9%84%d8%aa-%da%a9%d9%85-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%b3%d8%b1%d8%b9%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%be%db%8c%d9%88%d8%aa%d8%b1-%d9%88-%d8%af%db%8c-%d9%88%db%8c-%d8%a2%d8%b1-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/